Szukasz mieszkania w Gdańsku? Jak wybierać najlepsze oferty?

mieszkania6

Jeżeli w twojej głowie kiełkuje myśl o tym, aby zamieszkać w Gdańsku, to bardzo ważne jest, aby niezwykle umiejętnie podchodzić do ofert nieruchomości, przygotowanych przez deweloperów. Na pierwszy rzut oka, znakomicie prezentujące się oferty, mogą okazać się potencjalną miną. Dlatego w jaki sposób sprawdzać oferty mieszkań na rynku pierwotnym? Na co zwrócić uwagę, aby wybrać w sposób świadomy, rozsądny?

Mieszkania w cenie na twoją kieszeń
Bardzo starannie należy rozeznać się w cenach nowych mieszkań w Gdańsku. Jak doskonale wiadomo, od jakiegoś czasu wzrosty cen mieszkań w Gdańsku są ponad średnią krajową. Jednak nie oznacza to, że trzeba wydać fortunę na nową nieruchomość. Trzeba w bardzo dokładny sposób porównać ceny u różnych deweloperów. Może się okazać, że mieszkania w zbliżonej lokalizacji, znacznie różnią się cenami. Wynikać to może z przeróżnych aspektów. Dlatego sprawdzić warto choćby standard realizacji inwestycji. Przekonać się o tym, czy oprócz samego mieszkania, w cenie jest również coś dodatkowo (np. miejsce postojowe, komórka lokatorska). Przeglądając rynek nieruchomości w Gdańsku pod względem cen, pamiętajmy także o tym, że te w centrum są znacznie droższe od mieszkań, położonych np. w południowych dzielnicach. Jednak bierze się to choćby z faktu, że w centrum większość mieszkań nabywanych jest pod wynajem. Dlatego zakup w takiej lokalizacji, to pewność, że za ścianą zamiast sąsiadów, będą turyści.

mieszkania1

Dogodności komunikacyjne, infrastruktura miejska
Sprawdzając konkretne inwestycje deweloperskie w Gdańsku, koniecznie trzeba określić, czy rozwiązania komunikacyjnej w dzielnicy są na odpowiednim poziomie. O czym mowa? Jak wygląda codzienny dojazd samochodem? Jak zorganizowana jest komunikacja miejska? Czy w sąsiedztwie znajdują się sklepy, punkty usługowe, placówki edukacyjne i opieki zdrowotnej? Oprócz szukania odpowiedzi na powyższe pytania należy również sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego oraz plany inwestycyjne. Patrzymy na dane miejsce długofalowo, gdyż za np. 5 lat może zostać zrealizowana inwestycja, która znacznie ułatwi funkcjonowanie w tym miejscu.

Deweloper, jego realizacje, renoma
Sprawdzajmy również dewelopera. Czy posiada on inne inwestycje na terenie Gdańska, w okolicy? Jak realizuje inwestycje budowlane, czy używa najlepszych, nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych? Jakie opinie o danym deweloperze mają jego klienci? Wszystko to pozwoli uzyskać konkretne informacje, sprawiające, że wybór najlepszej oferty nie nastręczy większych kłopotów.

Nowe mieszkania Gdańsk

Comments are Disabled